Šuniukų šėrimo vadovas | EUKANUBA

Šuniukų šėrimo vadovas

Kaip ir vaikų, šuniukų mitybos poreikiai skiriasi nuo suaugusių. Renkantis šuniukui pašarą, rinkitės taip pat rūpestingai, lyg rinktumėtės maistą kūdikiui, kad padėtumėte užtikrinti jam geriausią įmanomą gyvenimo startą. Mityba, kurią jūs jam suteiksite dabar, sudarys ilgo ir sveiko gyvenimo pagrindą.

Turėti šuniuką yra kur kas daugiau, nei tik pašaras, kuriuo jūs jį šeriate. Glaudus ryšys, kurį sukuriate su savo šuniuku dabar, truks visą gyvenimą. Žinoma, išmokysite savo šuniuką tinkamo elgesio, bet prieš visa tai svarbiausia, kad šuniukas jaustųsi mylimas ir saugus savo naujuose namuose ir su žmonėmis, kurie bus jo nauja šeima.

Jūsų šuniukas jau buvo jūsų veisėjo atjunkytas nuo motinos pieno prie kieto pašaro ir jam dabar reikia aukštos kokybės šuniukų pašaro, kuris suteiks 100% visavertę ir subalansuotą mitybą.

Ieškokite kokybiško šuniukų pašaro

Geros kokybės šuniukų pašare bus didelis baltymų ir riebalų, omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių bei įvairiausių vitaminų ir mineralų, padedančių išlaikyti jūsų mažyliui optimalią kūno būklę, kiekis. Baltymų rūšis yra tikrai labai svarbi, nes aprūpina būtinomis medžiagomis reikalingomis sveikam jūsų šuniuko augimui ir vystymuisi. Pasirinkite šuniukų pašarą, paruoštas su aukštos kokybės gyvūniniais baltymais, tokiais kaip vištiena, ėriena ar žuvis.

Manome, kad šuniukų pašare turėtų būti:

 • Aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymų – remti sveiką raumenų ir kaulų augimą ir vystymąsi.
 • DHR, kuri padeda šuniukams mokytis ir lengviau juos dresuoti
 • Tinkamų skaidulų, pvz., runkelių minkštimo ir prebiotikų FOS, padedančių remti sveiką virškinimą.
 • Subalansuoto Omega-6 ir Omega-3 riebalų rūgščių kiekio sveikai odai ir kailiui.
 • Vitaminų E ir C, padedančių remti sveiką imuninę sistemą.

Skirtingi pašarai skirtingo dydžio šunims

Šuniukai greičiausiai auga per pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius, naudodami beveik dvigubą energijos kiekį, reikalingą suaugusiam šuniui, skaičiuojant gramą gramui kūno svorio. Kadangi jų skrandžio talpa dar tik vystosi, svarbu, kad jie gautų jų mitybos poreikiams ir veislės dydžiui pritaikytą pašarą.

 • Nykštukiniai ir maži šuniukai vystosi greitai ir jiems reikia daug baltymų, riebalų ir kalcio, jų pašare.
 • Didelių ir milžiniškų veislių šuniukams reikia kontroliuojamų baltymų ir kalcio kiekių, palaikančių lėtesnį augimą. Didelių veislių šuniukai gali augti iki 24 mėnesių!
 • Vidutinio dydžio šuniukai yra maždaug viduryje, tarp šių dviejų gairių.

Šuniukų šėrimo patarimai

Kai pasirinkote pašarą savo šuniukui, nepamirškite šių svarbių patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų mažylis gerai ėstų:

 • Teisingai pamatuokite porcijų dydį. Pradėkite nuo rekomenduojamo kiekio, kurį rasite ant pakuotės ir padalykite iš šėrimo kartų per dieną, kiek šersite savo šuniuką (dažniausiai vieną kartą ryte ir kartą vakare).
 • Padėkite dubenėlį su pašaru 30 minučių ir jei per tą laiką šuniukas nesuėdė, dubenėlį paimkite. Taip išvengiama peršėrimo, kuris veda prie nesveiko svorio augimo.
 • Visada užtikrinkite, kad Jūsų šuniukas turi priėjimą prie gėlo vandens ir keiskite jį dubenėlyje reguliariai, kad jis būtų šviežias.    
 • Reguliariai tikrinkite šuniuko svorį braukdami rankomis išilgai jo šonų. Jūs galėsite pajusti jo šonkaulius. Taip pat, pažvelgus į šuniuką iš viršaus arba iš šono, galėsite matyti jo taliją. Peržiūrėkite mūsų patogų vadovą, kaip išlaikyti savo šunį optimalios kūno būklės.
 • Prisiminkite, visi EUKANUBA šuniukų pašarai yra visaverčiai ir subalansuoti patenkinti jų poreikius. Jei pridedate ko nors papildomo į jų racioną, tai gali sutrikdyti mineralų absorbciją iš jų pašaro.

Jei esate susirūpinę dėl kažkurio savo šuniuko šėrimo klausimo arba jo svorio, nuveskite jį pas savo veterinarijos gydytoją apžiūrai.

Kada reikia jūsų mažyliui pereiti prie suaugusių pašaro?

Pirmas savaites ir mėnesius šuniukams reikia specialios mitybos, kuri padėtų jiems suformuoti stiprius kaulus ir suteiktų jiems pakankamai energijos, leistų suspėti su visais augančių šuniukų poreikiais. Kai jie tampa suaugę, svarbu kruopščiai pasirinkti pašarą, kuris toliau padėtų jiems sėkmingai vystytis ant gerų šuniukų pašaro pastatytų pagrindų.

Kada jūsų mažylis taps suaugusiu šunimi, priklauso nuo jo dydžio. Kiekvienas šuo yra kitoks, bet čia yra pagrįstas pagal amžių gidas, kada šunys tampa suaugę:

 • Nykštukiniai ir maži šunys – 9-12 mėnesių
 • Vidutiniai šunys – 12 mėnesių
 • Dideli šunys – 12-15 mėnesių
 • Milžiniški šunys – apie 24 mėnesių

Didelių ir milžiniškų veislių šunų atveju, reiškia, kad jūsų šuo gali atrodyti kaip suaugęs, tačiau jis vis dar šuniukas, su labiau paauglio nei suaugusio elgesiu!

Pristatome jaunų šunų pašarą

Kartu su EUKANUBA, mes suprantame, kad skirtingų dydžių šunims reikia skirtingos priežiūros. Štai kodėl mes pristatėme Besivystančių jaunų šunų pašarą – didesnių šunų pereinamajam laikotarpiui tarp šuniuko ir suaugusio šuns.

Jaunų šunų pašaro sudėtyje vis dar yra visos pagrindinės maisto medžiagos, kurių šuniui reikia – DHR mokymuisi ir aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymų, bet taip pat padedančių dideliam šuniui išlaikyti lėtą ir nuoseklų augimą, suteikti jiems šiek tiek papildomos pagalbos vystant stiprus sąnarius bei raumenis ir taip ruošti suaugusiam gyvenimui.

Ko ieškoti suaugusių šunų pašare

Jūsų šuniui reikės visavertės ir subalansuotos mitybos, kuri atitiktų jo mitybos poreikius kituose gyvenimo etapuose. Tai padės jam išlaikyti optimalią kūno būklę be perteklinės energijos, kuri gali sukelti svorio padidėjimą.

Renkantis suaugusių šunų pašarą, kartu su aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymais, ieškokite pašaro, kurio sudėtyje yra kalcio, kuris paremtų jūsų šuns sąnarius jam gyvenant. Turėkite omenyje, kad visi svarbiausi vitaminai, kurių ieškojote šuniukų pašare, pavyzdžiui, vitaminai E ir C, omega 6 ir 3 riebalų rūgštys ir reikiamas skaidulų kiekis, taip pat yra labai svarbūs per visą šuns gyvenimą.

Reguliari mankšta, investicijos į kokybišką pašarą yra vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, siekiant padėti jūsų šuniui nugyventi ilgą ir sveiką gyvenimą.