Pirmas šuniuko vizitas pas veterinarą | EUKANUBA

Jūsų mažylio pirmasis vizitas pas veterinarą

Apsilankymas pas veterinarą neturėtų būti stresas jums ar jūsų augintiniui. Štai ko turėtumėte tikėtis Jūsų šuniuko pirmojo vizito pas veterinarą metu, ir ką daryti, kad patirtis būtų malonesnė.

Pažintis su jūsų veterinarijos gydytoju

Kai kurie šuniukai jau buvo pas veterinarą su jų veisėjais savo pirmai vakcinacijai, bet vis tiek būtų gerai pirmą kartą apsilankyti pas veterinarą kelios dienos po to, kai šuniukas atvyko pas jus ir taip užtikrinti jūsų šuns teigiamų santykių su veterinarijos gydytoju pradžią.

Po šio pirmo apsilankymo, jūsų šunį veterinaras turėtų pamatyti ne rečiau kaip kartą per metus, taip užtikrinant Jūsų šuniukoi teigiamus santykius su veterinaru ir pripratinant prie apžiūros ir išvengiant jums daug streso. Tai taip pat gera idėja, kad jie priprastų būti apžiūrimi jūsų namuose. Patikrinkite jo ausis ir akis, reguliariai valykite jo dantis.

Jūsų veterinaras atliks pilną apžiūrą, tame tarpe patikrins burnos ertmę ir dantis, ausis ir akis, kad įsitikintų, jog jūsų mažylis yra geros sveikatos. Pasiimkite su savimi šiek tiek skanėstų, kad bendra patirtis šuniukui būtų geresnė ir ramiai jį girkite per apžiūrą ir po jos. Venkite skirti jam per daug dėmesio, jei jis reaguoja ar kelia triukšmą apžiūros metu, apdovanokite jį tik tuomet, kai jis gerai elgiasi.

Pagrindiniai patarimai sklandžiam vizitui veterinarijos klinikoje

  • Pabandykite užsiregistruoti pirmieji ryte, nes tai reikš mažiau žmonių ir gyvūnų veterinarijos klinikoje. Taip pat, jei jūsų mažylis dar neturi jokių skiepų, geriau vengti kontakto su kitais gyvūnais, nes jis yra labiau jautrus infekcijoms.
  • Pasiimkite su savimi kitas vakcinacijos korteles ar dokumentus, jei juos gavote iš veisėjo ar ankstesnių šuniuko šeimininkų, kad jūsų veterinaras galėtų suplanuoti šuniukui visas būtinas procedūras ir jums patarti, kada jūsų augintinis bus pasiruošęs susitikti su išoriniu pasauliu.

Jūsų šuniuko skiepai

Paprastai skiepai pradedami šuniukui esant maždaug 6-8 savaičių amžiaus, pakartotinai skiepijama maždaug 12-16 savaičių. Labai svarbu laikytis šio tvarkaraščio, kad jūsų mažylis būtų visiškai apsaugotas nuo infekcinių ligų. Jūsų šuniukas bus apsaugotas nuo labiausiai paplitųsių ligų - hepatito, parvovirusinio enterito, šunų maro, leptospirozės, pasiutligės ir paragripo. Jei jūs keliaujate su savo šuniuku į užsienį, būtinai su savimi pasiimkite šuniuko skiepų pasą ir prieš kelionę pasitikrinkite, kokie yra valstybės, į kurią keliaujate, reikalavimai.

Ženklinimas mikroschema

Veterinarijos gydytojai yra linkę rekomenduoti, kad savo šuniuką turėtumėte paženklinti mikroschema, jei tai dar nėra atlikta veisėjo. Tai daroma nedidelės procedūros metu, kai mikroschema, pagal kurią galima nustatyti jūsų informaciją, yra įvedama į šuniuko paodį kaklo srityje, kad bet kuris veterinaras galėtų jį surasti, jei šuniukas pasiklysta ar susižeidžia.

Sterilizacija ar kastracija

Jums taip pat reikia pagalvoti apie tai, ar norite, kad jūsų augintinis būtų sterilizuotas ar kastruotas. Yra įvairių privalumų ir trūkumų dėl kastracijos, pavyzdžiui, kastruoti šunys gali geriau elgtis, rečiau ženklina teritoriją, tačiau jie gali tapti labiau linkę į svorio priaugimą. Jūsų veterinaras gali aptarti visas šias galimybes su jumis.

Atminkite, kad savo veterinarijos gydytojui galite užduoti visus iškilusius klausimus. Svarbu, kad jaustumėtės taip, kad esate pasirengę geriausiai rūpintis jūsų mažyliu per ateinančias savaites ir mėnesius.