Šunų uostinėjimas | Eukanuba

Mokslas už uostinėjimo

Šunys naudoja savo uoslę, kad suprastų juos supantį pasaulį, o jų uoslė yra labiau išvystyta, nei mūsų. Sužinokite, kodėl šunys uosto ir kaip tai kontroliuoti.

Pasivaikščiojimas po parką su savo draugu gali pateikti daugybę informacijos vietų, nurodančių dešimčių kitų šunų apsilankymą ir jų sveikatos būklę, taip pat žmonių, kurie gyvena su jais.

Jūsų šuns uostinėjimo kontroliavimas

Jūs negalite sustabdyti savo šuns uostinėjimo. Jis yra natūraliai smalsi būtybė ir tai yra jo būdas matyti pasaulį aplink jį. Tačiau kartais šunys gali uostinėti netinkamai ir tai gali sukelti sumišimą, arba galbūt dėl įvairių kvapų jūsų šunį lengva išblaškyti kasdienių pasivaikščiojimų metu. Štai kaip galite pabandyti tai kontroliuoti:

  • Pasiūlykite skanėstą ir pakeiskite ėjimo kryptį, suplokite rankomis arba prisekite prie pavadėlio.
  • Pagrindinės komandos, pvz., "sėdėt" ar "negalima" padės šuniui suprasti, kad jo elgesys yra netinkamas. Visada turite keletą skanėstų rankose, tai padės paskatinti gerą jūsų šuns elgesį.
  • Pripratinkite savo šunį prie narvo, tada jis noriai liks atokiau, kai linksminate draugus ir šeimą.
  • Suteikite šuniui daug veiklos ar pasivaikščiojimų prieš bet kokį įvykį, tada jūsų šuo bus pavargęs ir neturės noro tiek daug uostinėti aplinkui.

Ar šuns nosis turi būtų šlapia?

Nebūtinai! Šunų nosis yra linkusi būti šlapia, nes jie ją laižo. Tai padeda jų uoslei ir reiškia, kad tada jie gali lengviau nustatyti, iš kur kvapas sklinda, bet tai nebūtinai yra šuns bendros sveikatos rodiklis ir jei nosis sausa, paprastai tai neturėtų būti pagrindu susirūpinti.

Jei dėl bet kokios priežasties nerimaujate dėl savo šuns sveikatos, geriausia nuvesti jį pas savo veterinarijos gydytoją ir gauti profesionalų atsakymą.