Kačiukai ir vyresnio amžiaus gyvūnai.

Net jei jūsų vyresnis šuo ar katė gyvena taikiai su kitais gyvūnais namuose, nėra jokių garantijų, kad naujas kačiukas bus sutiktas su džiaugsmu, ar net tik tolerancija!

Kai kurie geri vyresni gyvūnai lengvai priims bet kokį augintinį į namus. Tačiau, paprastai, net ramiausias šuo ar katė bus susirūpinę dėl naujo kačiuko atsiradimo.

Kai atsinešate naują kačiuką į namus, jūsų vyresniam šuniui ar katei reikės daug papildomo dėmesio. Jie turi žinoti, kad jūs vis dar mylite juos, o naujokas nėra grėsmė jų vietai namuose.

Jūsų naujas kačiukas

Kai jūs pirmą kartą parsinešate savo naują kačiuką į namus, svarbu juos atskirti. Pasirinkite kambarį ar neutralią teritoriją (ne ten, kur vyresnis augintinis mėgsta miegoti). Tai suteiks jums laiko nuraminti vyresnį augintinį, o taip pat apsaugoti naujoką nuo galimos agresijos.

Kačiuko vieta

Aprūpinkite kačiuko kambarį guoliu, draskykle, kraiko dėžute, pašaro ir vandens indeliais ir žaislais. Įleiskite kačiuką į kambarį ir leiskite jam truputį patyrinėti, kol jūs vis dar su juo. Tada palikite jį ramybėje trumpam laikui, kad jis pasijustų jaukiai naujoje aplinkoje.

Iš pradžių kačiukas gali paslėpti. Bandykite jį išvilioti iš slėptuvės. Tačiau nebandykite jo pernelyg greitai spausti. Jis palaipsniui taps mažiau bailus su jumis.

Pirmas susipažinimas

Gyvūnai geriau pažįsta vieni kitus iš kvapo. Vyresnis augintinis praleis daug laiko uostydamas durų į kačiuko kambarį apačią. Kačiukas darys tą patį iš kitos pusės.

Po dienos ar dviejų turėtumėte galėti nuspėti vyresnio gyvūno reakciją į kačiuką. Šuo, norintis susitikti su kačiuku, braižys duris ir vizgins uodegą, o katė murks ir bus susidomėjusi ar draugiškai elgsis. Tačiau, jei jūsų šuo prie durų urzgia ar loja, o katė šnypščia ir atrodo nusiminusi, geriausia prieš imantis tolimesnių veiksmų palaukti keletą dienų.

Darykite tai lėtai

Kai senbuvis augintinis atrodo pasirengęs, pristatykite augintinius vienas kitam atidarydami duris tik tiek, kad jie galėtų pamatyti ir užuosti vienas kitą. Būkite šalia ir prižiūrėkite. Atsižvelgiant į jų reakciją, palaipsniui atverkite duris plačiau trumpam laikui, tol, kol jie pradeda gerai jaustis žiūrėdami vienas į kitą ir neatrodo nusiminę. Ši procedūra gali užtrukti kelias dienas, bet paprastai baigiasi sėkmingai.

Pirmą kartą dviejų augintinių susitikimas akis į akį turėtų būti trumpas ir, tikėkimės, ramus. Jei vyresnis gyvūnas yra šuo, tinkamas valdymas, pvz., pavadėlis, neleis jam vytis ir baidyti kačiuką.

Nebandykite priversti. Leiskite gyvūnams prieiti kuo arčiau, arba likti taip toli, kiek tik jie nori. Pakartokite trumpą susitikimą taip dažnai, kiek reikia, kol gyvūnai galės jaustis patogiai tame pačiame kambaryje, su priežiūra. Nereikia tikėtis momentinės draugystės – tai užima daug laiko.

Sukurkite vietą visiems

Vyresnysis augintinis turi būti užtikrintas, kad naujokas neužims jo teritorijos. Jei jis turi mėgstamą miegojimo vietą, neleiskite ten miegoti kačiukui. Aprūpinkite naujoką jo nuosavais žaislais.

Gyvūnai dažnai saugo savo pašarą ir dubenėlius. Idealiu atveju, kadangi kačiukas turėtų ėsti kačiukų pašarą, laikykite jo dubenėlius kitame kambaryje ar vietoje kuo ilgiau.

Stebėkite juos ėdančius ir neleiskite nustumti vienam kitą nuo dubenėlių. Kadangi kačiukų pašaras yra geriausias pirmuosius 12 jo amžiaus mėnesių, būtų gera idėja ir toliau šerti savo kačiuką uždaroje patalpoje.

Nors aukščiausios kokybės pašaras, subalansuotas visiems gyvenimo etapams, suteiks visavertę bei subalansuotą mitybą abiems gyvūnams, tačiau jei jūsų suaugusi katė linkusi priaugti svorio, jai nereikia papildomų kalorijų, kurias teikia kačiukų pašaras. Jei jūsų katė ėda dietą, skirtą svorio mažinimui ar svorio kontrolei, kačiukas negaus visų jam reikalingų maisto medžiagų, būtinų augančiam organizmui, jei jie dalinasi dubenėliais.

Geriausia augintinius šerti pašaru, subalansuotu konkrečiam jų gyvenimo etapui.

Kraiko dėžutė

Dažnai namuose gyvenant dviems ir daugiau kačių, jos dalinasi kraiko dėžute, bet daugelis suaugusių kačių nenorės dalintis jos su kačiuku, bent jau tol, kol jie labiau prisitaikys.

Padėjus dvi kraiko dėžutes turėtų apsaugoti nuo to, kad jūsų suaugusi katė pradės atlikti gamtinius reikalus netinkamose vietose, kaip maištavimo akto.

Draugai, draugiški priešai ar priešai?

Tai gali užtrukti metus ar daugiau, kol vyresnis augintinis ir kačiukas pasijus visiškai jaukiai kartu. Jie gali niekada netapti draugais, bet tiesiog išmokti toleruoti vienas kitą.

Net jei jie ir toliau išlieka santūrus, daugelis augintinių vertina dar vieną šiltą kūną namuose, kai jų šeimininko nėra. Tačiau paprastai su laiku, dauguma augintinių suranda tinkamus santykius, net jei jie nėra geriausi draugai!

Prieš parsinešant kačiuką namo

  • Kačiukas turi apžiūrėti jūsų veterinaras, kad įsitikintų jog jis yra sveikas ir neturi parazitų.
  • Įsitikinkite, kad jūsų augintinių skiepai yra galiojantys.
  • Agresija gali būti sumažinama, jei abu gyvūnai yra kastruoti arba sterilizuoti (kačiukas – atitinkamo amžiaus).

Po to, kai parsinešate kačiuką į namus

  • Atskirkite kačiuką, kai pirmą kartą parsinešate jį į namus.
  • Supažindinkite suaugusį augintinį ir kačiuką palaipsniui.
  • Apsaugokite senbuvio teritoriją ir teises.
  • Aprūpinkite atskirais pašaro vandens dubenėliais, žaislais ir kraiko dėžutėmis.