Kaip prižiūrėti jūsų šunį| EUKANUBA

kaip prižiūrėti jūsų šunį

Laikas, kurį skiriate rūpinimuisi savo šuns išvaizda, yra ne tik tai, kad jie atrodo ir jaučiasi geriausiai, bet ir padeda jiems išlaikyti optimalią kūno būklę.

Prižiūrėdami savo šuns kailį, jūs taip pat susipažinsite su jo kūnu - greičiau pastebėsite sveikatos problemas ir galėsite aptikti parazitus, pvz., blusas ir erkes.

Norėdami tai atlikti, turėtumėte pradėti mokyti šunį pakęsti priežiūrą, kol jis vis dar yra šuniukas. Jei lauksite pernelyg ilgai prieš pradėdami priežiūros seansus, ateityje jūsų mažylis gali nebebūti toks bendradarbiaujantis, ypač tada, kai prieisite prie ausų valymo ir nagų karpymo.

  • Jo kailis: sveikas kailis yra tikrai geras ženklas, kad jūsų augintinis yra sveikas ir kad jo oda yra puikios būklės. Sveika oda yra ne tik svarbi jūsų augintinio išvaizdai; ji taip pat apsaugo jūsų augintinį nuo aplinkos poveikio ir infekcijų.
  • Jo oda: Jūsų šuns oda ira didžiausias jo kūno organas. Siekiant išlaikyti ją sveiką, gera mityba yra labai svarbi. Šeriant savo šunį pašaru, kuriame yra daug aukštos kokybės gyvūninės kilmės proteinų, mineralinių medžiagų, vitaminų A, D3 ir E bei omega 6 ir 3 riebalų rūgščių, visa tai galima rasti EUKANUBA pašaruose, padės jums palaikyti odos sveikatą.
  • Šukavimas: Dauguma šunų natūraliai šeriasi du kartus per metus (pavasarį ir rudenį). Tačiau norint pašalinti palaidus plaukus (ir purvą!) jums turėtų šukuoti jį dažniau. Visi šunys (išskyrus trumpaplaukių veislių) turėtų būti šukuojami ne rečiau kaip kartą per savaitę, nepriklausomai nuo plaukų, kurį jie meta, kiekio Naudokite minkštą šerių šepetį, kol jūsų šuo yra ramus ir atsipalaidavęs. Atitraukti savo šuns dėmesį skanėstu ar žaislu ir švelniai perbraukite įrankį jo kūnu per kelias sekundes. Šukuoti reikia pradėti, kai jis yra labai mažas, todėl būkite atsargūs, jei prieš tai to dar nedarėte. Profesionalus šunų kirpėjas gali jums patarti renkantis tinkamą šepetį ir ar jūsų šunį reikės kirpti ar pešti.
  • Ausų priežiūra: Nulėpusioms ausims, dėl ribotos ventiliacijos ir todėl jautrioms sudirginimui bei infekcijoms, reikia daugiau reguliarios priežiūros nei stačioms. Švelniai valykite išorinę ausį su valymo tamponu ar šiek tiek sudrėkintu vatos gumulėliu, tuo pat metu apžiūrėkite, ar nėra raudonų skausmingų dėmelių, drėgmės ar sieros pertekliaus. Spanieliams ir skalikams reikia seklaus šėrimo dubenėlio, kad jiems ėdant ausys išliktų sausos ir be pašaro granulių.
  • Akių priežiūra: Įsitikinkite, kad jūsų šuns akys išlieka kibirkščiuojančios. Šviesias ašarų dėmes, natūralų gleivių susikaupimą, galima nuvalyti su tamponu ar šiek tiek sudrėkintu vatos gumulėliu. Skambinkite savo veterinarijos gydytojui, jei jūsų šuns akys raudonos, yra uždegimas arba jeigu yra bet kokių išskyrų.
  • Nagų priežiūra: Veterinaras turėtų būti pirmas nagų kirpimui, tačiau, jei po to norite tai daryti patys, atidžiai stebėkite veterinarą ir paklauskite jo patarimo, kaip tai padaryti. Neteisingas nagų karpymas gali sukelti šuniui skausmą ir kraujavimą.
  • Maudymas: Šunys natūraliai gamina odos ir kailio riebalus, kad apsisaugotų nuo infekcijos, dirginimo ir vandens. Per dažnas maudymas gali sumažinti šių riebalų veiksmingumą, todėl reikėtų maudyti šunį ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Jeigu jums reikia jį išprausti, naudokite specialių šunų šampūną.

Pasitarkite su profesionaliu šunų kirpėju, jei kils klausimų apie tai, kaip prižiūrėti jūsų šuns kailį. Jei manote, kad jūsų šuo turi odos problemų, tada būtinai pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju.