Kaip supažindinti savo vaikus su kačiuku

Parsinešant naują kačiuką į šeimą yra džiaugsmingas metas jums visiems. Glaudus ryšys, kurį sukuriate su savo kačiuku dabar, truks visą gyvenimą.

Supažindinant kačiuką su mažais vaikais gali turėti savų iššūkių – bandykite atlikti šiuos paprastus veiksmus ir padaryti pirmuosius susitikimus darnius visiems dalyviams.

Jei turite mažų vaikų ir jūs norite įtraukti kačiuką į savo šeimą, čia yra keletas patarimų, kuriuos reikia turėti omenyje:

  • Prisiimkite atsakomybę. Maži vaikai negali būti atsakingi už augintinį. Nereikėtų tikėtis, kad vaikas šers katę ar stebės jos suėdamą pašaro kiekį – tik suaugusieji gali tai padaryti.
  • Pristatykite atidžiai. Įsitikinkite, kad kačiuką pristatote savo vaikams ar kitiems jūsų augintiniams palaipsniui. Tai gali būti didžiulė patirtis, o kačiukai (ir vaikai) gali elgtis nenuspėjamai.
  • Įtraukite savo vaiką. Būti atsakingam nereiškia, kad jūsų mažylis negali padėti. Mažas vaikas gali padėti apsipirkti, sugalvoti vardą, šerti ir keisti kraiką dėžutėje, tol, kol vienas iš tėvų jį prižiūri. Vizitai pas veterinarijos gydytoją taip pat yra puikus būdas vaikams mokytis kačiuko priežiūros.
  • Dalinkitės informacija. Jei galvojate apie naują katę savo šeimoje, sužinokite daugiau apie kačių sveikatą ir elgesį prieš ją įsigydami. Pasidalinkite šia informacija su visa šeima.
  • Užtikrinkite tinkamą mitybą. Ypač svarbu maitinti kokybišku pašaru, tokiu kaip EUKANUBA kačiukų pašaras, nes jis labiausiai auga per pirmuosius 9 – 12 gyvenimo mėnesių. Mūsų pašaras yra specialiai sukurtas tiekti energiją augančioms ląstelėms, palaikyti aukštą aktyvumo lygį ir patenkinti mažo snukučio ir dantų bei mažesnės skrandžio talpos reikalavimus.
  • Būkite realistai. Naujas kačiukas nebus tas, kuriam reikės mažai priežiūros. Kačiukų energijos lygis yra aukštas. Kai jis tyrinėja savo naujus namus, jis gali naudoti augalų vazonus vietoje tualeto ar per savo entuziazmą daužyti daiktus. Jei toks beprotnamis jums yra per daug, dukart pagalvokite apie naujo kačiuko priėmimą.
  • Raskite tinkamus žaislus. Kačiukai dažniau negu katės žaisdami gali kąsti, sugnybti ir drėksti. Geriausi žaislai yra tie, kuriuose jūsų rankos nėra šalia tos vietos, kurią katė nusitvers. Saugus pasirinkimas yra minkšti žaislai, pvz., plunksnų arba kamuoliai – geriau šokinėjantys. Venkite žaislų, turinčių aštrius kraštus, virveles ar dalis, kurias jūsų katė gali nuryti.
  • Atidžiai stebėkite. Nepalikite vaiko ir kačiuko vienų kartu tol, kol būsite įsitikinę, kad jie gali žaisti tinkamai.