Rinktis tinkamą pašarą savo augintiniui

Gera mityba yra svarbi jūsų katės sveikatai, taip pat, kaip ir jums patiems. Tačiau kačių mitybos poreikiai gana stipriai skiriasi nuo mūsų. Žmogaus maiste turėtų būti daug ląstelienos ir mažai riebalų, o katėms reikia pašaro su daug riebalų – energijai ir tankiam, prabangiam kailiui – ir mažiau skaidulų gerai žarnyno sveikatai.

Net jei teikiate pirmenybę vegetariškai mitybai, katės nėra linkę klestėti be mėsos. Naminės katės yra plėšrūnės, kaip jų giminaitės didžiosios katės ir joms reikia gyvūninių baltymų ir gyvūninių riebalų sveikam virškinamajam traktui. Katėms taip pat reikia angliavandenių energijai.

GYVENIMO ETAPAS IR GYVENIMO BŪDAS

Iš tūkstančių skirtingų pašarų, kaip pasirinkti tą, kuris yra tinkamiausias jūsų katei?

Pirmiausia nustatykite katės gyvenimo etapą ir gyvenimo būdą. Kačiukai, žindančios katės ir senyvos katės – tai gyvenimo etapų pavyzdžiai. Ir kiekvienas gyvenimo etapas turi skirtingus mitybos poreikius. Visuose kačių pašaruose turi būti nurodyta, kuriame gyvenimo etape jie rekomenduojami.

Maisto medžiagų poreikiai taip pat skiriasi priklausomai nuo gyvenimo būdo. Katėms, kurių pagrindinė veikla yra sofos saugojimas, nereikia tiek energijos, kiek tai, kuri sėlina kaimynystėje.

Galiausiai, svarbu atsižvelgti į ypatingą sveikatos būklę, kurią jūsų katė gali turėti, pavyzdžiui, alergijos pašarui, kai reikia specialios dietos, kurią paskiria jūsų veterinarijos gydytojas.

SAUSAS AR KONSERVUOTAS?

Kai jau nustatėte savo katės gyvenimo etapą ir gyvenimo būdo poreikius, turite nuspręsti, ar šersite sausu, ar konservuotu pašaru. Dauguma kačių klesti, ėsdamos tik sausą pašarą. Sausas pašaras skatina burnos higieną sveikiems dantims ir dantenoms dėl šlifuojančio efekto. Kai kurios katės, ypač išrankios, mėgaujasi konservuotu pašaru, dėl jo glotnios ir drėgnos tekstūros.

Svarbu prisiminti, kad sausą pašarą galima palikti dubenėlyje visą dieną, konservuotas pašaras turėtų būti išmestas po 30 minučių, jei nesuėdamas. Todėl sausas pašaras paprastai yra geriausias pasirinkimas užimtiems žmonėms, kurie per dieną nebūna namie.

Kai žinote savo augintinio mitybos poreikius ir jo pageidavimus, esate pasiruošę eiti apsipirkti.

LYGINANT ETIKETES

Ingredientai išvardijami mažėjančia tvarka, priklausomai nuo svorio. Kadangi katėms reikia mėsos, geriausia rinktis pašarą, kuriame pirmasis ingredientas yra gyvūninių baltymų šaltinis, pavyzdžiui, vištiena, ėriena, žuvų miltai ar kiaušiniai. Šiuose ingredientuose yra visų amino rūgščių, pavyzdžiui, taurino, kuris nėra randamas augaliniuose baltymų šaltiniuose, tokiuose, kaip sojų arba kukurūzų glitimo miltuose.

Moksliniai tyrimai rodo, kad naudojant angliavandenių derinį pašare, pavyzdžiui, kukurūzų arba miežių ir sorgo, gaunamas optimalus angliavandenių virškinimas ir padedamas išlaikyti energijos lygis.

Tyrimai taip pat rodo, kad runkelių minkštimas – medžiaga, išgaunama iš cukrinių runkelių – yra puikus skaidulų šaltinis ir skatina sveiką virškinimo traktą.

Minkštam, švytinčiam kailiui ir sveikai odai jūsų augintiniui reikia pritaikyto omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių santykio pašare. Geri riebalų šaltiniai yra vištienos riebalai ir žuvų miltai.

KOKYBĖ

Kačių pašarų etiketėse pateikiama ribota informacija dėl pašaro maistinės vertės, nes ženklinimo reglamentai neleidžia gamintojams apibūdinti ingredientų kokybės ant pakuotės.

Garbingi pašarų gamintojai gali paaiškinti jums apie naudojamus specialius metodus, skirtus įvertinti ir užtikrinti jų ingredientų, naudojamų gaminamuose pašaruose, kokybę.