Sėlinant

Ar vejasi vakarienę, ar nardo gaudydamos dulkių zuikučius, katėms patinka persekiojimo žaidimas. Didžiosios katės, pavyzdžiui liūtai ir gepardai, išmoksta sėlinti prie savo grobio taip pat, kaip mažos katės – jos praktikuojasi. Jos įvaldo sėlinimo, persekiojimo, staigaus užpuolimo ir sudraskymo pagrindus per kasdieninį žaidimą.

Nuo tada, kai kačiukas pakyla ant svirduliuojančių užpakalinių kojų, norėdamas įgyti pranašumą prieš vieną iš savo žaidimų draugų, iki tol, kol jis bus suaugęs, katės atrodo niekada nepraras savo ypatingo sužavėjimo judesiu, šviesa ir šešėliu ir netikėtumo elementu.

Mokymasis sėlinti

Kad ir kaip keista, katėms iš tiesų taip pat reikia mokytis sėlinti. Gamtoje, katės dažnai praranda maistą, nes jų grobis gali bėgti greičiau ir toliau, nei jos gali. Vienintelė kita alternatyva šioms katėms yra pasikliauti savo instinktyviais sugebėjimais susilieti su aplinka ir nejudėti, kol neatsargus grobis neatsidurs šalia.

Katės turi daug stulbinančių talentų, kurie išsivysto su amžiumi. Suaugusios katės akis fiksuoja tris kartus daugiau šviesos, nei žmogaus akis. Ji girdi penkis kartus geriau nei mes, taip pat. Tiesą sakant, katės klausa yra tris kartus aštresnė, ypač kai kalbama apie aukštus garsus – to negirdi net jautriausias šuo.

Persekioti, sugauti ir sudraskyti

Nors joms nereikia gaudyti grobio, naminės katės mėgaujasi sėlinimu žaisdamos. Kaip sportuojantys žmonės jaučiasi gyvybingi ir budrūs, žaisdamos bet kokio amžiaus katės išlieka sveikos ir geros fizinės būklės. Taip pat tai labai padeda išvengti nuobodulio, kuris dažnai veda prie blogo elgesio.

Kačių šeimininkai turėtų suteikti savo augintiniams daug galimybių žaisti ir įsitikinkiti, kad yra daug žaislų, galinčių išlaikyti jų kačių fizinę motyvaciją. Be viso to, katės gali būti linkusios į destruktyvią elgseną arba pilną mieguistumą.

Taigi, kai kitą kartą jūsų katė pasiūlys jums išberti žaislus iš dėžutės ir pažaisti, eikite ir paimkite kamuoliuką. Galų gale, mažoms katėms, kaip ir didžiosioms katėms, reikia žaidimų stimuliacijos būti geriausioms.