Šunų pašaras sveikai odai ir kailiui | EUKANUBA

Kaip išlaikyti sveiką jūsų šuns odą ir kailį

Jūsų šuns oda ir kailis yra didžiausias jo kūno organas, kuris sudaro apie 12% šuns kūno masės. Be puikios išvaizdos, šuns oda vaidina didžiulį vaidmenį jo bendroje sveikatoje – apsaugo jo kūną nuo sužalojimų ir infekcijos, padeda kontroliuoti jo temperatūrą ir veikia kaip jo pirmoji gynybos linija. Jo kailis izoliuoja kūną ir apsaugo odą nuo traumų ir pažeidimų dėl karščio, saulės spindulių ir dirgiklių.

Spinduliuojantis kailis taip pat yra labiausiai matomas bendros sveikatos požymis, ir, kaip mes visi galime vertinti, kailis puikiame stovyje atrodo ir jaučiamas nuostabiai.

Kodėl šuns kailis yra toks svarbus?

Daugelis žmonių galvoja, kad šunys turi vieną iš dviejų kailio tipų – ilgaplaukį arba trumpaplaukį kailį. Tam tikru mastu tai yra tiesa, tačiau taip pat yra tiesių, garbanotų, šiurkščių, lygių ar plunksniškų kailių, verta paminėti vienasluoksnį ir dvisluoksnį kailį. Įvairių veislių šunys turi daug skirtingų kailio tipų, gana dažnai atspindinčių pirminę šuns paskirtį.

Pavyzdžiui Labradorai turi trumpą, plokščią, dvisluoksnį kailį su tankiu poplaukiu, kuris suteikia jiems didelį atsparumą ir izoliaciją vandeniui, būtiną jų pradinei vandens šunų paskirčiai.

Daugelis terjerų turi trumpą, storą, grubų kailį, suteikiantį idealią apsaugą nuo akuotų ir dygliuotų augalų, randamų pamiškėse ir krūmynuose. Nesvarbu, koks jūsų šuns odos ir kailio tipas, jis reikalingas toms pačioms svarbioms funkcijoms.

Šėrimas sveikai odai ir kailiui

Šuns kailį sudaro 95% baltymųtodėl pašaras, kuriame yra aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymų, pavyzdžiui, vištienos, ėrienos ar žuvies, yra labai svarbus. Jis aprūpina specialiomis amino rūgštimis, kurios užtikrina, kad oda ir kailis yra tinkamai maitinami, palaiko sveiką struktūrą ir funkcijas. Šunys naudoja labai daug energijos augindami kailį – iki 35% dienos baltymų kiekio jiems reikia tik kad galėtų išlaikyti savo kailį ir odą geroje būklėje.

Sveika oda yra minkšta ir lanksti, su plaukų šaknimis, giliai įsiterpusiomis odoje. Riebalų rūgštys omega-6 ir omega-3 skatina gyvybiškai svarbių aliejų ir vaškų, kurie saugo nuo išsausėjimo ir išlaiko matomai sveiką kailį, gamybą. Kitos maisto medžiagos, svarbios odos ir kailio sveikatai, yra vitaminai A, C, ir E, cinkas, varis ir biotinas.

Taip pat šeriant tinkamu pašaru, reguliariai prižiūrint padės išlaikyti jų odą ir kailį geriausios įmanomos būklės.

Mitybos ekspertai nuo 1969-ųjų

EUKANUBA specialiai sukurti šunų pašarai, pagrįsti patirtimi nuo 1969 metų, sudėtyje apima visus ingredientus, būtinus siekiant padėti palaikyti sveiką odą ir kailį iš vidaus. Kiekvieno gyvenimo etapo pašaras yra pritaikytas jūsų šuns, nuo šuniuko iki jauno, nuo suaugusio iki senyvo šuns, poreikiams, todėl galite būti tikri, kad jūsų šuo gauna viską, ko jam reikia palaikyti optimalią kūno būklę ir didingą kailį.

Norint toliau gerinti savo šuns kailį, rekomenduojame reguliariai jį prižiūrėti, naudojant geros kokybės šukas, vieną kartą per savaitę, tai taip pat padės sumažinti šėrimąsi.

Nuorodos:

1 Davenport GM, et al. The impact of nutrition on skin and hair coat. In: Current research in dermatology. Proceedings from Pre-Congress Symposium, 4th World Congress of Veterinary Dermatology, San Francisco, 2000; 4-9.