Imant savo šunį į užsienį | EUKANUBA

Imant savo šunį atostogauti

Šunų šeimininkai kiekvieną atostogų sezoną turi padaryti svarbų sprendimą: ar imti savo augintinį atostogauti kartu su jumis, ar siųsti jį pabūti su jūsų draugais, šeima ar į patikimą šunų viešbutį?

Yra daug draugiškų šunims atostogų krypčių ir kelionės į užsienį su jūsų kompanionu tapo lengvesnės. Jei nuspręsite imti savo šunį į užsienį kartu su jumis, čia sužinosite, kaip įsitikinti, kad jis keliauja saugiai ir patikimai.

Kelionių patarimai jūsų šuniukui ar šuniui

  • Pakavimas: Užtikrinkite, kad supakavote pakankamai augintinio ėdamo pašaro, kol būsite išvažiavę, kad išvengtumėte būtinybės įsigyti kitokio pašaro, kuris gali sukelti skrandžio sutrikimą. Be to, nepamirškite jo mėgstamų žaislų, antklodės ir guolio, kad jis jaustųsi saugus naujoje aplinkoje.
  • Pasas: Jei vykstate į užsienį, patikrinkite, kokius dokumentus reikalauja pateikti institucijos kelionės pradžioje ir pabaigoje (jūsų veterinaras bus geras informacijos šaltinis). Keliaujant Europos Sąjungoje augintinio pasas, identifikavimas mikroshema ir skiepas nuo pasiutligės yra privalomi; tai reikia atlikti 21 diena prieš kelionę. Patikrinkite išvykimo ir grįžimo į savo šalį taisyklės; pvz. šuo turi būti ne mažiau kaip 15 savaičių amžiaus kelionės metu. Taip pat yra keletas išimčių taisyklėse ir protokolai gali skirtis keliaujant už ES ribų; taigi, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, tiesiog, kad galėtumėte keliauti ramiai.
  • Planavimas: Prieš grįžtant namo, jūsų šuniui gali prireikti skirti gydymą nuo tam tikros rūšies parazitų ir (arba) blusų 24 valandos prieš kelionę. Prieš išvykdami iš namų nepamirškite patikrinti reikalavimus, reikalingus kelionei atgal. Svarbu išsiaiškinti, kas gali jums padėti jūsų paskirties vietoje dar prieš kelionę.
  • Keltas: Dauguma keltų kompanijų, deja, neleidžia šunų ant denio trumpos kelionės metu. Jei taip ir yra, ir nėra saugesnės alternatyvos, iš anksto pasiteiraukite keltų bendrovėje apie tai, kaip dažnai galėsite jį aplankyti kelionės metu. Neužmirškite visada palikti daug gėlo vandens, kad jis galėtų likti ramus ir atsigerti. Be to, šiltomis ar karštomis dienomis užtikrinkite, kad jūsų šuo bus saugus. Ilgesnės ar nakties kelionės metu gali reikėti, kad šuo būtų su antsnukiu denyje.
  • Automobilis: Pagalvokite apie oro sąlygas ir savo kelionę iš anksto, ypač jei jūsų automobilyje nėra oro kondicionierius. Pagalvokite, ar jūsų šuniui kelionė yra absoliučiai būtina. Niekada nepalikite savo draugo be priežiūros automobilyje, ypač jei oras yra šiltas. Saugiausias būdas jūsų šuniui keliauti automobiliu yra vežti jį narve automobilio gale, toliau nuo oro pagalvių ir akseleratoriaus pedalo. Suteikite jam daug erdvės. Išklokite narvą neslystanti minkšta medžiaga arba guoliu, taip jam kelionėje bus patogu. Jei neturite narvo, ar reikiamos erdvės, yra specialūs saugos diržai, skirti jūsų šuns saugumui. Planuokite savo kelionę kruopščiai, tualetui ir atsigerti sustokite kas dvi valandas. Jei jūsų šunį automobilyje pykina, pabandykite nešerti jo prieš kelionę, arba paprašyti savo veterinaro vaistų nuo pykinimo.
  • Lėktuvas: Kai kurios oro linijų bendrovės leidžia šunis į saloną (nors yra šios taisyklės išimčių); daugumoje bus laikoma, kad šuo yra krovinys. Iš anksto patikrinkite aviakompanijos, su kuria norite keliauti, nuostatas. Su savo veterinarijos gydytoju aptarkite geriausias galimybes užtikrinti, kad jūsų šuo turėtų kiek įmanoma patogią ir saugią kelionę.

Jūsų paskirties vietoje turėsite aklimatizuoti savo šunį. Pirma išeikite pasivaikščioti. Kai grįšite atgal į vietą, kur nakvosite, palikite šunį su pavadėliu ir ramiai apeikite aplink, naujų namų viduje ir išorėje.

Jūsų šuo turi žinoti ribas, kur miegoti ir kur eiti į tualetą. Būkite pasirengę kelioms gamtinėms nelaimėms viduje. Elkitės taip, kaip pirmą kartą mokantis namie. Būkite nuoseklūs su įprastu pasivaikščiojimo ir šėrimo planu. Tai užtikrins, kad jūsų šuo yra laimingas ir apsigyvenęs naujoje aplinkoje.

Jei turite kokių nors klausimų ar susirūpinę dėl kelionės su savo šuniu, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju ir, jei įmanoma, su kelionių kompanija, kurioje užsakėte kelionę.