Kaip prižiūrėti jūsų vyresnį šunį | EUKANUBA

Vyresnio amžiaus šunų priežiūra

Jūsų šuo buvo su jumis per visą laiką, todėl labai svarbu suprasti, kaip jūs galite geriausiai pasirūpinti savo šuniu jo auksiniais metais. Štai keletas patarimų, kaip pasirūpinti jūsų ištikimu draugu.

Kaip gerai jūsų šuo senėja?

Visi šunys yra skirtingi ir gyvenimo trukmė priklauso nuo veislės, kartu su daugeliu kitų veiksnių. Nors žinote, kokio amžiaus jūsų šuo yra, gali būti sunkiau žinoti, ar gerai jis sensta.

Veterinaras įvertins šuns fiziologinę būklę. Jis nustato, kad dauguma šunų pradeda rodyti senėjimo požymius maždaug septynerių metų mažų ar vidutinio dydžio veislių ir maždaug penkerių metų didelių ir milžiniškų veislių. Požymiai gali būti blankus ar sausas kailis, pleiskanojanti oda, sąnarių sustingimas, energijos trūkumas, kūno svorio padidėjimas, padidėjęs vandens suvartojimas, virškinimo sutrikimai ar raumenų nykimas.

Nors genetika ir aplinka vaidina didelį vaidmenį, kaip greitai jūsų šuo senėja, jūs vis dar galite turėti didelį poveikį jų sveikatai. Šeriant aukštos kokybės šunų pašaru, pritaikytu jų poreikiams šiame gyvenimo etape, jūs galite padėti jiems išlaikyti optimalią kūno būklę.

Tinkamas pašaras brandiems ir senyviems šunims

Visų amžiaus grupių šunims reikia tų pačių pagrindinių pašaro sudedamųjų dalių, tačiau skirtingame amžiuje jiems reikia skirtingų konkrečių sudedamųjų dalių kiekių, kad galėtų palaikyti savo sveikatos poreikius.

Amžius, kai jūsų šuo tampa brandus arba senyvas, daugiausia priklauso nuo jų veislės dydžio, bet, vidutiniškai, šuo laikomas brandžiu nuo 7 metų ir senyvu nuo 9 metų ir vėliau.

Štai ką jūs norėtumėte rasti, kai perkate vyresnių šunų pašarą:

  • Aukštos kokybės baltymų: Didžiąją dalį jūsų šuns pašaro turėtų sudaryti baltymai. Įsitikinkite, kad jie yra gyvūninės kilmės, pvz. vištienos, o ne augalinės kilmės. Proteinai yra labai svarbūs, nes jie reikalingi organizmui sukurti ir išlaikyti raumenis.
  • Riebalų: Pasirinkite pašarą su ne mažiau kaip 10 procentų riebalų jame. Riebalai reikalingi sveikai odai ir kailiui bei aprūpina organizmą nepakeičiamomis riebalų rūgštimis. Niekada visiškai neapribokite riebalų.
  • Skaidulų: Rinkitės pašarą, kuriame yra ne daugiau kaip 5 procentai skaidulų. Jos padeda palaikyti sveiką žarnyną ir skatina šunį pasisavinti gyvybiškai svarbias maisto medžiagas ir prisideda prie virškinimo sveikatos.
  • Antioksidantų: Šios sumanios molekulės apsaugo imuninę sistemąnbspatsikratydamos laisvųjų radikalų, kurie pažeidžia ląstelių membranas ir DNR.

Apetito pokyčiai vyresnio amžiaus šunims

Senėdami šunys daug mažiau domisi ėdimu. Jie gali nebesudeginti to paties energijos kiekio, tad natūraliai mažėja jų apetitas. Gali būti daug apetito netekimo priežasčių, pvz., burnos ar dantų problemos, todėl, jei jūsų šuns elgesys pasikeičia staiga, geriausia apsilankyti pas savo veterinarą ir pasitikrinti.

Jūsų vyresnio šuns geros mitybos esmė yra rasti tinkamai subalansuotą pašarą, kurį jūsų šuo ėstų su malonumu. Ieškokite pašaro, kuris padės sumažinti stresą sąnariamsir rūpinsis jo dantimis ir virškinimu.

Vyresnio amžiaus šunų šėrimas laiku

Dėl senėjimo šunys paprastai suėda mažiau nei jauni šunys, gali būti naudinga šerti juos du ar tris kartus per dieną. Pabandykite šerti ryte ir vakare arba tradicinius pusryčius, pietus ir vakarienę.

Šeriant tik tam tikru metu, pašaro kiekis dubenėlyje nebėra toks didžiulis, taip pat jis bus šviežesnis ir labiau patrauklūs. Šėrimas tam tikru metu turės papildomą naudą greitinant medžiagų apykaitą, tai padės šuniui išlaikyti idealų svorį. Nors kalendorius gali pasakyti, kad jūsų šuo yra pasirengęs išeiti į pensiją, jo kūnas dar gali taip nesakyti.

Kartu su EUKANUBA atliktas išsamus tikrų šunų stebėjimas rodo, kad mūsų išskirtinė mityba, kartu su tinkama priežiūra, gali padėti šunims gyventi ilgiau nei jų veislei būdinga gyvenimo trukmė*. Šerdami pašaru, specialiai subalansuotu jūsų šuns gyvenimo etapui, galite padėti jam jaustis jaunu.

Juk yra dar daug gyvenimo, kurį jis gali nugyventi.

** Išskirtinis Labradorų ilgaamžiškumas (15,6 metų) apibūdinamas kaip gyvenimas +30% ilgiau nei veislei tipiška 12 metų gyvenimo trukmė.