Turinti naują šuniuką

Sveikiname tapus išdidžiu naujo šuniuko šeimininku! Malonus naujo šuniuko priėmimas į jūsų namus yra puiki patirtis. Specialus, glaudus ryšys, kurį su savo šuniuku suformuojate dabar, truks visą gyvenimą.

Žinoma, išmokysite savo šuniuką tinkamo elgesio, bet prieš visa tai svarbiausia, kad šuniukas jaustųsi mylimas ir saugus savo naujuose namuose ir su žmonėmis, kurie bus jo nauja šeima.


Pirmiausia, pradėkime nuo keleto patarimų, kurie padės naujam šuniukui apsigyventi jūsų namuose:

  • Atveskite savo naują šuniuką į namus tada, kai juose tylu ir jūs esate vienas. Taip pat, pasirinkti laiką, kai jūsų gyvenimo grafikas yra normalus. Jau pirmąją savaitę namuose pradėkite mokyti savo šuniuką, kas yra jo šeima ir mokykite jį pasitikėti jums.
  • Aprūpinkite šuniuką guoliu ir šiek tiek vietos, kurią šuniukas laikys sava. Tai padės jiems jaustis saugiai ir galės palaipsniui ištyrinėti naują aplinką.
  • Visada prižiūrėkite savo šuniuką, ir žaiskite su juo kelis kartus per dieną. Taip Jūs padėsite pats sau tapti gaujos vadu.
  • Kas kelias valandas išveskite šuniuką atlikti gamtinius reikalus ir iškart po ėdimo, palakus, po miego ir žaidimų (atkreipkite dėmesį į signalus, pavyzdžiui, uostinėjimą ir vaikščiojimą ratu). Niekada nebauskite šuniuko už nelaimingus atsitikimus; vietoj to, pagirkite jį, kai jis atlieka savo reikalus tam skirtoje vietoje lauke.

EUKANUBA PUPPY FOOD

For healthy nutrition right from the start

Discover now

Jūsų šuniuko socializavimas

Kaip ir vaikai, šuniukai gimsta be socialinių įgūdžių, kurių jiems reikės gyvenant su savo šeima, nesvarbu, ar šunų, ar žmonių šeima. Todėl jums reikia būti tikram, kad Jūsų šuniukas yra ne tik paklusnus, bet taip pat draugiškas visiems žmonėms ir gyvūnams. Čia rasite kelis patarimus, kurie padės jums pradžioje.

Susitikimas su naujais žmonėmis

Pasaulis yra pilnas įvairių tipų žmonių, todėl labai svarbu, kad jūsų mažylis galėtų bendrauti su kitais žmonėmis. Galite apdovanoti savo augintinį skanėstu, kai jis rodo pageidaujamą elgseną.

  • Pradėkite nuo jūsų mažylio pristatymo ramiems draugams savo namuose ir trumpam laikui. Sveikinantis su šuniuku, paprašykite svečių pritūpti ir leisti šuniukui ateiti pas juos savu laiku. Tai suteiks jūsų mažyliui situacijos kontroliavimo jausmą.
  • Kai jūsų mažylis pripranta prie "naminių" apsilankymų, pabandykite nusivesti juos į parką arba šunų aikštelę. Leiskite jiems nuspręsti, su kuo susitikti ir kokiam laikui. Jūs niekada nenorėsite priversti savo augintinio susidurti su situacija, kurioje jis bijo (žinoma, įsitikinkite, kad asmuo, pas kurį einate, nori būti pasveikintas, kai kurie žmonės bijo šunų – net šuniukų).
  • Pristatykite savo šuniuką skirtingų rasių, etninių grupių, išvaizdos (su/​be barzda ar akiniais), amžiaus ir profesijų žmonėms, nes kai kuriems šunims galiišsivystyti nepasitikėjimas žmonėmis, kurie atrodo kitaip nei jūs ir todėl šuniukui atrodo "neįprastai" (paštininkas už tai vėliau bus jums dėkingas).

Susitikimas su vaikais

Neturėtumėte turėti jokių problemų, skatindami savo vaikus žaisti su savo nauju šuniuku. Vis dėlto, jums reikėtų prižiūrėti pirmuosius jo bendravimus su jūsų vaikais. Net jei neturite vaikų savo šeimoje, būtina šuniukus išmokyti su jais bendrauti. Jei šunys nebendrauja su vaikais pačioje gyvenimo pradžioje, jie dažnai elgiasi agresyviai su jais vėliau. Jei šunys nėra susipažinę su situacija, maži vaikai, kurie laksto aplink ir skleidžia aukšto tono garsus, šunims gali skatinti grobio instinktą.

  • Vaikai turėtų būti mokomi, kad šuniukas nėra žaislas ar lėlė, ir šuniukui neturėtų būti trukdoma, kai jis ilsisi arba miega.
  • Jokių grubių erzinimų ar žaidimų. Uodegos tampymas ir erzinimasį gali įtakoti blogus įpročius, tokius kaip šokinėjimas ar net kandimas.
  • Būkite švelnūs. Pasakykite vaikams niekada nešaukti ant naujo šuniuko, net jei jis daro kažką negerai. Paaiškinkite, kad šunys gali išsigąsti garsaus triukšmo.

Bendravimas su kitais šunimis

Net šuniukai, kurie mano esantys beveik žmonės, turi išmokti elgtis su kitais šunimis. Jūsų kasdienio pasivaikščiojimo metu jūs susitiksite vieną kitą šunį. Leiskite draugiškai apsiuostyti ir šiek tiek pažaisti, bet atsitraukite, jei jūsų mažylis atrodo išsigandęs.

Bendravimas su kitais gyvūnais

Galbūt jūsų naujas šuniukas ir Siamo katė niekada netaps geriausiais draugais, bet jūs bent jau galite paskatinti juos toleruoti vienas kitą. Pradžioje laikykite naujoką narve ir leiskite senbuviui "aplankyti" juos per saugius strypus. Palaipsniui išplėskite apsilankymų trukmę, kol leisitejiems susitikti akis į akį.

Prižiūrėkite šios susitikimus, kol būsite tikri, viskas bus gerai. Atkreipkite dėmesį, kad nežiūrint į tai, kaip gerai elgiasi ir gerai socializuotas jūsų šuniukas, jis greičiausiai vis tiek stengsis persekioti gyvūnus, nes jis norės pažaisti. Galite leisti savo šuniukui lėtai apuostyti mažesnius augintinius, pavyzdžiui, žiurkėnus, triušius ar jūrų kiaulytes, kol jie yra savo narveliuose, kur bet kuriuo metu jie jaučiasi saugūs.

Susitvarkymas su naujais įvykiais

Bet kas, kas skleidžia stiprų triukšmą, pavyzdžiui, dulkių siurblys, automobilis ar skalbimo mašina, gali bauginti jauną šuniuką. Norėdami išvengti bauginančio juos objekto, supažindinkite su juo savo šuniuką pamažu.

Leiskite jam patyrinėti nutilusį triukšmo šaltinį pačiam. Tada nuveskite šuniuką saugiu atstumu, prieš įjungiant jį akimirkai ar kelioms, kad mažylis galėtų išgirsti garsą, kurį objektas skleidžia. Po to, kai jį išjungsite, stovėkite šalia objekto ir pasikvieskite šuniuką pas save. Apdovanokite jį. Kartokite šią pamoką pratęsdami laiką, kai garsas sklinda. Galiausiai, pakvieskite šuniuką pas save tada, kai triukšmas vyksta. Jis galų gale pamatys, kad triukšmingas buities daiktas nėra didelė problema.

Užsirašykite į šuniukų mokyklą padėti tęsti mokymą ir suteikti jums paramą ir patarimus dėl bet kokių problemų.

Palengvinkite jūsų mažylio atskyrimo nerimą

Dauguma šuniukų mokosi priimti savo naują gyvenimą netrukus po to, kai yra atnešami į jūsų šeimą, tačiau kai kurie šuniukai, būdami atskirti nuo jūsų, gali jausti nerimą. Štai keletas patarimų, kaip jūs galite pabandyti padėti:

  • Supraskite šuniuką. Šuniukai, kenčiantys nuo atskyrimo nerimo, nesielgia blogai ir nėra pikti. Niekada jų nebauskite ir neizoliuokite.
  • Suteikite šuniukui saugią vietą. Šunų transportavimo dėžės ar narvai yra puikūs suteikiant jūsų šuniukui vietą jūsų namuose, kurie yra patogūs ir saugūs.
  • Įsitikinkite, kad Jūsų šuniukas turėjo daug pratimų. Jei jis pavargęs, jis yra labiau linkęs miegoti ir nesirūpinti, kur esate jūs.
  • Nukreipkite jo elgesį kita linkme. Paslėpkite skanėstą, kad jūsų mažylis jį surastų iki jūsų išėjimo arba duokite jam žaislą prieš jums išeinant (tai darykite ir kitais atvejais, kad būtų išvengta žaislo ar skanėsto tapimu išėjimo užuomina).
  • Išeidami ir grįždami elkitės santūriai. Prieš jums išeinant, pabandykite juos 10-15 minučių ignoruoti, ir jei jūsų balso bei kūno kalba sakys "tai ne problema", jie gali jumis patikėti.
  • Išmokykite juos toleruoti jūsų grįžimus ir išėjimus. Duokite jiems skanėstą ir tada išeikite iš namų minutei ar dviems. Jie pradės sieti jūsų išėjimus ir gerą elgesį su gaunamu skanėstu. Palaipsniui ilginkite laiką, kai jūsų nėra, kol jie galės su tuo susitaikyti lengviau.

Taip pat verta perskaityti

Šuniukas 7 min skaitymo laikas

Šuniukų šėrimo vadovas